Studie- och yrkesvägledare

Lindengymnasiet

Jenny Palm
Telefon: 0150-577 38
E-post: jenny.palm@katrineholm.se

  • Ekonomiprogrammet
  • Handels- och administrationsprogrammet
  • Hotell- och turismprogrammet
  • Restaurang- och livsmedelsprogrammet
  • VVS- och fastighetsprogrammet.

Katrineholms Tekniska College

Eva-Marie Eriksson 

Telefon: 0150-574 44
E-post: eva-marie.eriksson@katrineholm.se

  • Bygg- och anläggningsprogrammet
  • El- och energiprogrammet
  • Fordon- och transportprogrammet
  • Naturvetenskapliga programmet
  • Industritekniska programmet
  • Teknikprogrammet.

 

Thereze Jacobsson Siverskog
Telefon: 0150-578 98
E-post: thereze.j.siverskog@katrineholm.se

  • Vård- och omsorgsprogrammet

Duveholmsgymnasiet

Thereze Jacobsson Siverskog
Telefon: 0150-578 98
E-post: thereze.j.siverskog@katrineholm.se

  • Estetiska programmet
  • Samhällsvetenskapliga programmet.

 

Johanna Malmberg
Telefon: 0150-569 99
E-post: johanna.malmberg@katrineholm.se

  • Introduktionsprogrammen
  • IA4, Friggagatan
  • Resursskolan.

 

Järvenskolan Södra

Jan-Olof "Jampe" Harlin
Telefon: 0150-573 06
E-post: jan-olof.harlin@katrineholm.se

Järvenskolan Tallås

Sara Benafakir Lund  Slutar 30/9, rekrytering pågår.
Telefon: 0150-573 21
E-post: sara.benafakirlund@katrineholm.se

Järvenskolan Tallås och Järvenskolan Södra

Carina Elfving
Telefon: 0150-573 21
E-post: carina.elfving@katrineholm.se

Bildningsförvaltningen
Postadress: 641 80 Katrineholm
Telefon: Reception: 0150-572 70
Växel: 0150-570 00
Kontaktformulär Meddelandet skickas till: Bildningsförvaltningen
* = Obligatorisk uppgift
*