/

Kontakt

Kontaktuppgifter till Kulturskolan

Telefon: 0150-573 00
Fax: 0150-572 98
Mejl: kulturskolan@katrineholm.se
Besök: Malmgatan 20länk till annan webbplats 
Postadress: Malmgatan 20, 641 32 Katrineholm

Fakturaadress

Katrineholms Kommun
Box 472
641 27 Katrineholm
Referenskod: ZX68205503

Administrativ personal

Kulturskolechef

Lennart Ejeby
Telefon: 0150-48 82 16 eller 070-366 05 75
Mejl: lennart.ejeby@katrineholm.se 

Samordnare

Lotta Asplund
Telefon: 0150 -573 00 eller 070-600 61 17
Mejl: charlotta.asplund@katrineholm.se

Personal

Eva Annfält
Piano, harpa, dragspel och ensemble
Mejl: eva.annfalt@katrineholm.se

Johannes Annfält
Gitarr, piano och ensemble
Mejl: johannes.annfalt@katrineholm.se

Johanna Bolin
Bild och projekt
Mejl: johanna.bolin@katrineholm.se

Susanne Carlsson-Ström
Dans, musikallinje och kulturprojekt
Mejl: susanne.carlsson-strom@katrineholm.se

Marie Dahlqvist
Projekt och slöjd
Mejl: tullboden2240@gmail.com

Fanny Danielsson
Projekt och radio
Mejl: fannydanielsson@yahoo.se

Mats Eriksson
Gitarr & IT
Mejl: mats.eriksson@katrineholm.se

Richard Forss
Saxofon och ensemble
Mejl: richard.forss@katrineholm.se

Nicka Fröberg
Kulturprojekt
Mejl: nicka.froberg@katrineholm.se

Pelle Halvarsson
Cello och ensemble
Mejl: per.halvarsson@katrineholm.se

Peter Henriksson
Gitarr och ensemble
Mejl: peter.henriksson4@katrineholm.se

Leif Holm
Elbas, klarinett, saxofon och ensemble
Mejl: leif.holm@katrineholm.se 

Adrian Holmström (föräldraledig hösten 2019)
Piano, saxofon och ensemble
Mejl: adrian.holmstrom@katrineholm.se

BrittMarie Järnström-Lindell
Bild, öppen kulturskola och skapande skola
Mejl: bm.jarnstrom@gmail.com

Conny Karlsson
Piano, teori och ensemble.
Mejl: conny.karlsson2@katrineholm.se

Liselott Karlsson-Selen
Bild och kulturprojekt
Mejl: liselott.karlsson-selen@katrineholm.se

Fadi Kutaini
Oud, bouzouki och ensemble
Mejl: fadi.kutaini@katrineholm.se

Fredrik Lindgren
Trumpet och ensemble
Mejl: fredrik.lindgren5@katrineholm.se

Linnea Mason
Violin och ensemble
Mejl: linnea.mason@katrineholm.se

Thomas Mokvist
Gitarr och ensemble
Mejl: thomas.mokvist@katrineholm.se

Dastan Mustafa
Cafévärd och vaktmästare
Mejl: dastan.mustafa2@katrineholm.se

Myran Nyström
Bild
Mejl: eva.myrannystrom@katrineholm.se

Maria Odsvall
Tvärflöjt och ensemble
Mejl: maria.odsvall@katrineholm.se 

Henrik Olsson
Gitarr och ensemble
Mejl: henrik.olsson@katrineholm.se

Rasmus Ryefalk
Slagverk och ensemble
Mejl: rasmus.ryefalk@katrineholm.se

Christer Sjöström
Slagverk
Mejl: christer.sjostrom@katrineholm.se 

Sofia Skog
Teater
Mejl: sofia.skog@katrineholm.se

Peder Strådal
Projekt och slöjd
Mejl: stradal@telia.com

Ylva Sundahl
Sång, oboe, kör och musikallinjen
Mejl: ylva.sundahl@katrineholm.se

Lena Svensson (tjänstledig höstterminen 2019)
Bild, teckning och keramik
Mejl: lena.svensson@katrineholm.se

Birgitta Thörnberg
Sång, kör och projekt
Mejl: birgitta.thornberg@katrineholm.se

Emma Tjernström
Fiol och ensemble
Mejl: emma-teres.tjernstrom@katrineholm.se

Jenny Wistbacka
Drama, teater, projekt och musikallinje
Mejl: jenny.wistbacka@katrineholm.se