/
/

Skogsborgsskolan

Skogsborg

På Skogsborgsskolan går cirka 540 elever från förskoleklass till årskurs 6. Skolan ligger i centrala Katrineholm, nära idrottsanläggningar, kulturskola och stadsbibliotek.

Kontaktuppgifter till Skogsborgsskolan

Telefon: 0150-572 73
Mejl: skogsborgsskolan@katrineholm.se
Besök: Dalagatan 22länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Postadress: Dalagatan 22, 641 36 Katrineholm

Rektor

Torbjörn Hildemark
Telefon: 0150-575 93
Mejl: torbjorn.hildemark@katrineholm.se

Biträdande rektor

Jessica Claesson
Telefon: 0150-572 32
Mejl: jessica.claesson@katrineholm.se

Biträdande rektor

Anette Göransson
Telefon: 0150-572 38
Mejl: anette.goransson@katrineholm.se

Administration

Tilda Sand Ljungberg
Telefon: 0150-572 73
Mejl: tilda.sandljungberg@katrineholm.se

Carin Wikstrand
Telefon: 0150-573 93
Mejl: carin.wikstrand@katrineholm.se

Skolsköterska

Petra Fagerlund
Telefon: 0150-573 49
Mejl: petra.fagerlund@katrineholm.se

Skolläkare

Robert Marton
Telefon: 0150-578 45
Mejl: robert.marton@katrineholm.se

Kurator

Magdalena Djerf von Mecklenburg
Telefon: 0150-48 88 15
Mejl: magdalena.djerf.von.mecklenburg@katrineholm.se

Skolpsykolog

Sofie Fredin (PTP-psykolog)
Telefon: 070-716 58 02
Mejl: sofie.fredin@katrineholm.se