Lindengymnasiet

Kontaktuppgifter till Lindengymnasiet

Telefon expedition: 0150-577 01
Telefon restaurang: 0150-571 35
E-post: lindengymnasiet@katrineholm.se
Besök: Kungsgatan 4länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Postadress: Kungsgatan 4, 641 30 Katrineholm

Öppettider i expeditionen

  • Måndag klockan 8.00 till 15.30
  • Tisdag klockan 8.00 till 15.30
  • Onsdag klockan 8.00 till 15.30
  • Torsdag klockan 8.00 till 15.30
  • Fredag klockan 8.00-15.00.

Lunchstängt alla dagar klockan 12.00 till 13.00.

Rektor

Erik Öberg
Telefon: 0150-577 52
Mejl: erik.oberg@katrineholm.se

Biträdande rektor

Jenny Perry Janerin
Telefon: 0150-577 02
Mejl: jenny.perryjanerin@katrineholm.se

Administratör

Annica Larsson
Telefon: 0150-577 01
Mejl: annica.larsson@katrineholm.se

Kurator

Amanda Larsson
Telefon: 0150-577 50
Mejl: amanda.larsson@katrineholm.se

Skolsköterska

Pernilla Cederberg
Telefon: 0150-577 51
Mejl: pernilla.cederberg@katrineholm.se

Skolläkare

Tanja Kats
Tid bokas via skolsköterskorna
Telefon: 0150-578 45
Mejl: tanja.kats@katrineholm.se

Thereze Jacobsson Siverskog

Telefon: 0150-578 98
Mejl: thereze.j.siverskog@katrineholm.se

Ansvarar för:

  • Estetiska programmet
  • El- och energiprogrammet
  • Individuella Programmet IA1
  • Gymnasiesärskolans program
  • Naturvetenskapsprogrammet
  • Samhällsvetenskapsprogrammet

Johanna Malmberg

Telefon: 0150-569 99
Mejl: johanna.malmberg@katrineholm.se

Ansvarar för:

  • Introduktionsprogrammet
  • Individuella programmet IA4

Eva-Marie Eriksson

Telefon: 0150-574 44
Mejl: eva-marie.eriksson@katrineholm.se

Ansvarar för:

  • Bygg- och anläggningsprogrammet
  • Fordons- och transportprogrammet
  • Industritekniska programmet
  • Teknikprogrammet
  • Vård- och omsorgsprogrammet

Jenny Palm

Telefon: 0150-577 38
Mejl: jenny.palm@katrineholm.se

Ansvarar för:

  • Barn- och fritidsprogrammet
  • Ekonomiprogrammet
  • Handels- och administrationsprogrammet
  • Hotell- och turismprogrammet
  • Restaurang- och livsmedelsprogrammet
  • VVS- och fastighetsprogrammet

Kärnämnen

Hanna Ericson
Telefon: 0150-577 41
Mejl: hanna.ericsson@katrineholm.se

Ekonomiprogrammet

Fredrik Hernblom
Telefon: 0150-575 03
Mejl: fredrik.hernblom@katrineholm.se

VVS- och fastighetsprogrammet

Anders Forss
Telefon: 0150-577 48
Mejl: anders.forss@katrineholm.se

Handels- och administrationsprogrammet

Maria Jacobsson
Telefon: 0150-577 91
Mejl: maria.jacobsson@katrineholm.se

Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Mikko Virkunen
Telefon: 0150-569 02
Mejl: mikko.virkunen@katrineholm.se

Hotell- och turismprogrammet

Reidun Johansen
Telefon: 0150-571 39
Mejl: reidun.johansen@katrineholm.se

Restaurang Gjutaren
Telefon: 0150- 571 36