/

Nyhemsskolan

Nyhemsskolan

Nyhemsskolan är en F-6-skola belägen i stadsdelen Nävertorp i Katrineholm. På skolan går runt 420 elever.

Kontaktuppgifter till Nyhemsskolan

Telefon: 0150-573 19
Mejl: nyhemsskolan@katrineholm.se
Besök: Bokvägen 3 Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Bokvägen 3, 641 52 Katrineholm

Rektor

Helena Ohlsson
Telefon: 0150-573 24
Mejl: helena.ohlsson@katrineholm.se

Biträdande rektor

Martin Lindgren
Telefon: 0150-573 22
Mejl: martin.lindgren@katrineholm.se

Administratör/Expedition

Alice Mokvist
Telefon: 0150-573 19
Mejl: alice.mokvist@katrineholm.se

Skolläkare

Robert Marton
Telefon: 0150-578 45
Mejl: robert.marton@katrineholm.se

Skolsköterska

Evelina Björkholm
Telefon: 0150-573 25
Mejl: evelina.bjorkholm@katrineholm.se 

Kurator

Madeleine Hanssen
Telefon: 0150-573 23
Mejl: madeleine.hanssen@katrineholm.se