/

Julita skola

Julita skola hittar du i utkanten av samhället Äsköping i Katrineholms kommun, någon kilometer från anrika Julita gård. På skolområdet finns förskola och fritidshem och på grundskolan går cirka 70 elever från förskoleklass upp till årskurs 6.

Kontaktuppgifter till Julita skola

Telefon: 0150-48 82 08
Mejl: julita-skola@katrineholm.se
Besök: Skolvägen 3 Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Skolvägen 3, 643 60 Julita

Rektor

Angelica Ankarstrand
Telefon: 0150-576 20
Mejl: angelica.ankarstrand@katrineholm.se

Biträdande rektor

Pernilla Yderbo
Telefon: 070-784 83 18
Mejl: pernilla.yderbo@katrineholm.se

Administratör

Jenny Jansson
Telefon: 070-483 33 98
Mejl: jenny.jansson@katrineholm.se

Fritidshem

Telefon: 0150-48 82 94

Skolsköterska

Maria Hurtigh
Telefon: 0150-574 21
Mejl: maria.hurtigh@katrineholm.se

Kurator

Annette Einar
Telefon: 070-385 38 91
Mejl: annette.einar@katrineholm.se

Skolläkare

Robert Marton
Telefon: 0150-578 45
Mejl: robert.marton@katrineholm.se

Skolpsykolog

Viktoria Thulin
Telefon: 070-570 09 73
Mejl: viktoria.thulin@katrineholm.se