Personal

  • Personal 2015

Foto: Photomic (2015)

A

Adolfsson, Ann-Sofie

Handledare HT och RL
Telefon: 0150-571 35
E-post: ann-sofie.karlsson@katrineholm.se

Ampén, Emil

IT-support och vaktmästeri
Telefon: 072-577 01 19
E-post: emil.ampen@katrineholm.se

Andersson, Daniel

Lärare och mentor i klass HT och RL    
Telefon: 0150-569 03
E-post: daniel.andersson2@katrineholm.se

Andersson, Elizabeth

Lärare och mentor i klass HA
Telefon: 0150-577 41
E-post: elizabeth.andersson@katrineholm.se 

B

Broberg, Gunilla

Studie- och yrkesvägledare
Telefon: 0150-577 38
E-post: gunilla.broberg@katrineholm.se 

C

Cederberg, Pernilla

Skolsköterska
Telefon: 0150-577 51
E-post: pernilla.cederberg@katrineholm.se

D

Dahlin, Mats

Idrottslärare
Telefon: 0150-574 70
E-post: mats.dahlin@katrineholm.se

E

Ekstrand Good, Ulrika

Handledare HT och RL
Telefon: 0150-571 35
E-post: ulrika.ekstrand@katrineholm.se 
 

Ericson, Hanna

Lärare och mentor i klass EK
Telefon: 0150-575 03
E-post: hanna.ericson@katrineholm.se 

Eriksson, Britt-Marie

Utvecklingsledare  
Telefon: 0150-57702
Mobil: 070-570 30 18
E-post: britt-marie.eriksson@katrineholm.se 

Eriksson, Petra

Lärare i engelska och mentor i klass HT
Telefon: 0150-571 37
E-post: petra.eriksson@katrineholm.se

Ersrud, Leila

Kurator
Telefon: 0150-577 50
Mobil: 070-619 38 76
E-post: leila.ersrud@katrineholm.se 

F

Forss, Anders

Lärare och mentor i klass VF 
Telefon: 0150-577 48
E-post: anders.forss@katrineholm.se

Forss, Fredrik

Lärare och mentor i klass RL
Telefon: 0150-571 37
E-post: fredrik.forss@katrineholm.se

G

Gänsler Andrén, Anette

Lärare och mentor i klass EK   
Telefon: 0150-577 49
E-post: anette.gansler-andren@katrineholm.se

H

Johan Stenhols
Lärare och mentor för HA
telefon: 0150-57741
Epost: johan.stenhols@katrineholm.se

Hast, Linda

Lärare och mentor i klass RL
Telefon: 0150-571 37
E-post: linda.hast@katrineholm.se 

Hatsek, Robert

(Tjänstledig)
Lärare och mentor i klass HA  
Telefon: 0150-577 49
E-post: robert.hatsek@katrineholm.se

Hedlund, Anneli

Handledare HT och RL
Telefon: 0150-571 35
E-post: anneli.hedlund@katrineholm.se 

Hernblom, Fredrik

Lärare och mentor i klass EK
Telefon: 0150-577 91
E-post: fredrik.hernblom@katrineholm.se 

Hummerdal, Roland

Lärare och mentor i klass HA
Telefon: 0150-575 03
E-post: roland.hummerdal@katrineholm.se

I

J

Erika Jonsson
Lärare och mentor för HA
Telefon: 0150-57741
Epost: erika.jonsson@karineholm.se

Jacobsson, Maria

Lärare och mentor i klass HA
Telefon: 0150-577 41
E-post: maria.jacobsson@katrineholm.se

Johansen, Reidun

Lärare och mentor i klass HT
Telefon: 0150-571 37
E-post: reidun.johansen@katrineholm.se

Jonsson, Tommy

Lärare i klass VF
Telefon: 0150-577 48
E-post: tommy.jonsson@katrineholm.se

K

Karlsson, Tobias

Lärare och mentor i klass VF
Telefon: 0150-577 48
E-post: tobias.karlsson2@katrineholm.se

Kats,Tanja

Skolläkare
Telefon: 0150-578 45
E-post: tanja.kats@katrineholm.se 

L

Larsson, Annica

Administratör
Telefon: 0150-577 01
E-post: annica.larsson@katrineholm.se

Lind, Bengt

Rektor
Telefon: 0150-577 52
Mobil: 070-580 66 98
E-post: bengt.lind@katrineholm.se

Lindquist, Mats

(Sjukskriven)
IT-Support och vaktmästeri
Telefon: 577 19

Mobil: 073-808 45 09
E-post: mats.lindquist@katrineholm.se

Lindvall, Sara

Lärare i filosofi, affärskommunikation och svenska. Mentor i HA.
Telefon: 0150-57503
E-post: sara.lindvall@katrineholm.se

Löfgren, Kia

Speciallärare   
Telefon: 0150-577 39
E-post: kia.lofgren@katrineholm.se

M

N

Nicander, Mikael

Lärare och mentor i klass EK 
Telefon: 0150-577 49
E-post: mikael.nicander@katrineholm.se

Nilsson Widell, Oscar

(Föräldraledig)
Lärare och mentor i klass HA
Telefon: 0150-574 70
E-post: Oscar.NilssonWidell@katrineholm.se

Nurkka, Johan

Lärare och mentor i klass HT och RL
Telefon: 0150-571 37
E-post: johan.nurkka@katrineholm.se

P

Pettersson, Stina

Lärare och mentor i klass EK
Telefon: 0150-577 39
E-post: stina.pettersson@katrineholm.se

Q

R

Rashid, Bawan

 
Lärare i Engelska och SvA
Telefon: 0150-571 37
E-post: Bawan.Rashid2@katrineholm.se

 

Rye, Marcus

Lärare och mentor i klass HT och RL 
Telefon: 0150-569 03
E-post: marcus.rye@katrineholm.se 

S

Strömlid, Håkan

Lärare och mentor i klass EK
Telefon: 0150-577 91
E-post: hakan.stromlid@katrineholm.se 
 

Svensson, Pernilla

Handledare HT och RL
Telefon: 0150-571 35
E-post: pernilla.svensson@katrineholm.se

T

 

Turunen, Paulina

(Tjänstledig)
Telefon: 0150-577 49
E-post: paulina.turunen@katrineholm.se

U

V

Virkkunen, Mikko

Lärare och mentor i klass HT/RL  
Telefon: 0150-569 02
E-post: mikko.virkkunen@katrineholm.se

 

W

X

Y

Z

Zielinski, Roland

Lärare och mentor i klass EK 
Telefon: 0150-577 91
E-post: roland.zielinski@katrineholm.se 

Å

 Ä

Ö

Skicka ett tips om sidan till någon
Lindengymnasiet
Postadress: 641 80 Katrineholm
Telefon: 0150-577 01
Växel: 0150-570 00
Kontaktformulär Meddelandet skickas till: Lindengymnasiet
* = Obligatorisk uppgift
*