Personal

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | W | W | X | Y | Z | Å | Ä | Ö

A

Annfält, Eva
Piano och ensemble
Telefon: 076-884 19 04
E-post: eva.annfalt@katrineholm.se 

Annfält, Johannes
Gitarr och ensemble
Telefon: 072-718 47 23
E-post: johannes.annfalt@katrineholm.se

 

Asplund, Lotta
Samordnare
Telefon: 0150 -573 00
E-post: charlotta.asplund@katrineholm.se

B

C 

Susanne Carlsson-Ström

Carlsson-Ström, Susanne 
Dans, musikallinje och kulturprojekt
Telefon: 070-781 14 03
E-post: susanne.carlsson-strom@katrineholm.se

D

E 

Lennart Ejeby

Ejeby, Lennart
Kulturskolechef
Telefon: 0150-48 82 16
E-post: lennart.ejeby@katrineholm.se

Elofsson, Sara
Fiol och ensemble
Telefon: 070 - 654 90 65
E-post: sara.elofsson@katrineholm.se

Anders Ericson

Ericson, Anders
Slagverk och ensemble
Telefon: 073-696 86 38
E-post: anders.ericson@katrineholm.se

Mats Eriksson

Eriksson, Mats
Gitarr 
Telefon: 070-642 55 01
E-post: mats.eriksson@katrineholm.se

F

Nicka Fröberg

Fröberg, Nicka
Kulturprojekt
Telefon:073-383 20 71
E-post: nicka.froberg@katrineholm.se

Fogelberg, Hans
Slagverk
Telefon: 070-5677599
E-post: hans.fogelberg@katrineholm.se

Forss, Richard
Saxofon
Telefon: 072-313 36 64
E-post. richard.forss@katrineholm.se

G

H

Pelle Halvarsson

Halvarsson, Pelle
Cello
Telefon:070 - 814 20 69
E-post: per.halvarsson@katrineholm.se


Ola Halvarsson

Halvarsson, Ola
Klarinett, saxofon och ensemble
Telefon: 070-601 01 03
E-post: ola.halvarsson@katrineholm.se

Henriksson, Peter
Gitarr och ensemble
Telefon:070-234 21 55
E-post:peter.henriksson@katrineholm.se

 Leif Holm

Holm, Leif
Elbas, klarinett, saxofon och ensemble
Telefon:070-424 59 35
E-post: leif.holm@katrineholm.se

Adrian Holmström

Holmström, Adrian
Föräldraledig hösten 2017
Piano, saxofon och ensemble
Telefon:070-336 88 85
E-post: adrian.holmstrom@katrineholm.se

I

J

K 

Karlsson, Conny
Piano
Telefon: 072-733 97 91
E-post: conny.karlsson2@katrineholm.se

Liselott Karlsson-Selén

Karlsson-Selen, Liselott 
Bild, rörlig bild och kulturprojekt
Telefon:070-485 14 69
E-post: liselott.karlsson-selen@katrineholm.se

Nina Kjellertz-Edin

Kjellertz-Edin, Nina
Violin och ensemble
Telefon: 076-348 48 46
E-post: nina.kjellertz-edin@katrineholm.se

L 

Lindgren, Fredrik
Trumpet och ensemble
Telefon: 070 496 29 38
E-post: fredrik.lindgren5@katrineholm.se

 Monica Lönn

Lönn, Monica
Gitarr, kulturprojekt och ensemble
Telefon: 073-725 34 34
E-post: monica.lonn@katrineholm.se

 

M

Mustafa, Dastan
Cafévärd och vaktmästare
Telefon: 070 - 935 97 31

N

O

Maria Odsvall 

Odsvall, Maria
Tvärflöjt och ensemble
Telefon: 076-764 42 44
E-post: maria.odsvall@katrineholm.se

Olsson, Henrik
Gitarr och ensemble
Telefon: 070 - 839 79 24
E-post: henrik.olsson@katrineholm.se

 

P

Q

R

Ryefalk, Rasmus
Slagverk och ensemble
Telefon: 073-905 55 21
E-post: rasmus.ryefalk@katrineholm.se

S 

 

Ylva Sundahl

Sundahl, Ylva
Sång, oboe, kör och musikallinjen
Telefon: 070-799 40 17
E-post: ylva.sundahl@katrineholm.se

Lena Svensson

Svensson, Lena
Bild, teckning och keramik
Telefon: 073-629 57 90
E-post: lena.svensson@katrineholm.se

T

U

V 

Birgitta Thörnberg

Thörnberg, Birgitta
Sång, kör och projekt
Telefon: 073-075 63 92
E-post: birgitta.thornberg@katrineholm.se

W



Wistbacka, Jenny
Drama, teater, projekt och musikallinje
Telefon: 073-379 66 02
E-post: jenny.cronholm@katrineholm.se

 X

Y

Z

Å

Ä

Ö

Skicka ett tips om sidan till någon
Kulturskolan
Postadress: 641 80 Katrineholm
Telefon: 0150-573 00
Växel: 0150-570 00
Kontaktformulär Meddelandet skickas till: Kulturskolan
* = Obligatorisk uppgift
*