Personal


Ellwynska personal 2016/2017. 
Foto: Photomic

 


A

Andersson, Kerstin
Lärare i matematik
Telefon: 0150-569 96
E-post: kerstin.andersson@katrineholm.se

B

Bergdahl, Mikael
Lärare i idrott och matematik
Telefon: 0150-569 95
E-post: mikael.bergdahl@katrineholm.se

Berggren, Elisabeth
Vårdlärare
Telefon: 0150-569 95
E-post: elisabeth.berggren@katrineholm.se

Broberg, Alexander
Lärare i psykologi
Telefon: 0150-569 98
E-post: alexander.broberg@katrineholm.se

Bärlin, Anita
Studie- och yrkesvägledare
Telefon: 0150-568 77
E-post: anita.barlin@katrineholm.se

C

Cederberg, Pernilla
Skolsköterska
Telefon:0150-568 77
E-post: pernilla.cederberg@katrineholm.se

F

Frössevi, Per
Vårdlärare
Telefon: 0150-569 95
E-post: per.frossevi@katrineholm.se

G

Gustafsson, Lise-Lotte
Skolvärd
Telefon: 0730-851925
E-post: lise-lotte.gustafsson@katrineholm.se

H

Haglund Eriksson, Linda
Språklärare, arbetslagledare
Telefon: 0150-569 96
E-post: linda.haglunderiksson@katrineholm.se

Hagström, Pernilla
Vårdlärare
Telefon 0150-569 95
E-post: pernilla.hagstrom@katrineholm.se

Hansson, Paula
Vårdlärare
Telefon: 0150-569 99
E-post: Paula.Hansson@katrineholm.se

Henriksson Fogelberg, Agneta
Förstelärare, speciallärare
Telefon: 0150-569 97
E-post: agneta.henrikssonfogelberg@katrineholm.se


Hurtig Bengt
Bibliotekarie
Telefon: 0150-569 98
E-post: bengt.hurtig@katrineholm.se

J
Jonsson, Lisa
Rektor
Telefon:0150-569 92
E-post: lisa.jonsson@katrineholm.se

K

Kristofferson, Johan
Vårdlärare
Telefon: 0150-569 99
E-post: johan.kristoffersson@katrineholm.se

L

Larsson, Anne
Administratör
Telefon: 0150-569 93
E-post: anne.larsson@katrineholm.se

Larsson, Kristina
Vårdlärare
Telefon: 0150-569 23
E-post: kristina.larsson@katrineholm.se


Ljunggren, Emma
Lärare i historia och svenska
Telefon: 0150-569 99
E-post: emma.ljunggren@katrineholm.se

M

Månsson Holm, Elisabeth
Lärare i Svenska
Telefon: 0150-569 96
E-post: Elisabeth.ManssonHolm2@katrineholm.se

P

Persson, Anna
Vårdlärare
Telefon: 0150-569 92
E-post: anna.persson2@katrineholm.se

R

S

Sjöberg, Lotta
Lärare i Samhällskunskap och Religion
Telefon: 0150-569 98
E-post: Lotta.Sjoberg@katrineholm.se

Söderberg, Claes
IT-samordnare, Internationalisering
Telefon: 0150-569 98
E-post: claes.soderberg@katrineholm.se

V

Viklund, Eija
Administratör
Telefon: 0150-569 91
E-post: eija.viklund@katrineholm.se


Ö

Öhman, Camilla
Kurator
0150-568 77
E-post: Camilla.Ohman@katrineholm.se

Skicka ett tips om sidan till någon
Ellwynska skolan
Postadress: 641 80 Katrineholm
Telefon: 0150-569 93
Växel: 0150-570 00
Kontaktformulär Meddelandet skickas till: Ellwynska skolan
* = Obligatorisk uppgift
*