Skolledare

Här är kontaktuppgifter till Katrineholms kommuns skolledare, både för grundskolan och gymnasiet.

Grundskolan

Bie skola
Ida Peterzén (tf)  ​
Telefon: 0150-573 88
E-post: Ida.Peterzen2@katrineholm.se​​

Björkviks skola
Martin Lindgren 
Telefon: 0150-573 72
E-post: martin.lindgren@katrineholm.se

Forssjö skola
Emma Sandin 
Telefon: 0150-572 93
E-post: emma.sandin@katrineholm.se

Julita skola
Linda Flykt
Telefon: 0150-576 07 
E-post: Linda.Flykt2@katrineholm.se

Järvenskolan Södra
Susanna Ölander Borg
Telefon: 0150-573 04
E-post: susanna.olanderborg@katrineholm.se

Järvenskolan Tallås
Magdalena Norin
Telefon: 0150-574 09
E-post: magdalena.norin@katrineholm.se

Nyhemsskolan
Petra Bergenbrant
Telefon: 0150-573 20
E-post: petra.bergenbrant@katrineholm.se

Nävertorp grundsärskola
Eva Landelius 
Telefon: 0150-575 87
E-post: eva.landelius@katrineholm.se

Sandbäcksskolan
Helena Ohlsson 
Telefon: 0150-48 82 11
E-post: helena.ohlsson@katrineholm.se

Martin Lindgren 
Telefon: 0150-573 72
E-post: martin.lindgren@katrineholm.se

Skogsborgsskolan
Helena B Hult
Telefon: 0150-575 93
E-post: helenab.hult@katrineholm.se

Sköldinge skola
Ann-Britt Eriksson 
Telefon: 0150-48 88 61
E-post: annbritt.eriksson@katrineholm.se

Strångsjö skola
Emma Sandin 
Telefon: 0150-572 93
E-post: emma.sandin@katrineholm.se

Valla skola
Ann-Britt Eriksson 
Telefon: 0150-48 88 61
E-post: annbritt.eriksson@katrineholm.se

Västra skolan
Linda Flykt
Telefon: 0150-576 07 
E-post: Linda.Flykt2@katrineholm.se

Östra skolan
Ida Peterzén (tf)  ​
Telefon: 0150-573 88
E-post: Ida.Peterzen2@katrineholm.se​​

Skicka ett tips om sidan till någon
Bildningsförvaltningen
Postadress: 641 80 Katrineholm
Telefon: 0150-572 70
Växel: 0150-570 00
Kontaktformulär Meddelandet skickas till: Bildningsförvaltningen
* = Obligatorisk uppgift
*