Kontakta Elevhälsans medicinska insatser

Skolläkare

Tanja Kats

Telefon: 0150-578 45
E-post: tanja.kats@katrineholm.se

Skolsköterskor

Monica Andersson

Skogsborgsskolan, Grundsärskola
Telefon: 0150-573 49
Mobil: 070-585 91 29
E-post: monica.andersson@katrineholm.se

Pernilla Cederberg

Lindengymnasiet, Ellwynska skolan, Björkviks skola 
Telefon: 050-577 51
Mobil: 072-577 51 12
E-post: pernilla.cederberg@katrineholm.se

Gunlög Haag

Duveholmsgymnasiet, Duveholms gymnasiesärskola
Telefon: 050-574 42
Mobil: 072-580 48 74
E-post: gunlog.haag@katrineholm.se

Maria Hurtig

Valla skola, Sköldinge skola 
Telefon: 0150-48 88 16
Mobil: 070-376 58 46
E-post: maria.hurtig@katrineholm.se

Evelina Käll

Nyhemsskolan 
Telefon: 0150-573 25
Mobil: 072-244 88 52
E-post: evelina.kall@katrineholm.se

Peder Larsson

Järvenskola/Södra
Telefon: 0150-573 08
Mobil: 070-366 53 50
E-post: peder.larsson@katrineholm.se

Anette Lidman-Thelin

Järvenskola/Tallås, Forssjö skola och Strångsjö skola.
Telefon: 0150-574 15
Mobil: 070-608 14 61
E-post: anette.lidman-thelin@katrineholm.se

Marit Lindfors

Katrineholms Tekniska College, Duveholmsgymnasiet, Mottagningsenheten Bryggan (admin)
Telefon: 050-574 69
Mobil: 072-580 48 85
E-post: marita.lindfors@katrineholm.se

Maria Major Kjartansson

Sandbäcksskolan
Telefon: 0150-573 69
Mobil: 073-055 77 78
E-post:maria.majorkjartansson@katrineholm.se

Karin Nilsson

SSK med ledningsansvar; Västra skolan och Julita skola 
Telefon: 0150-48 88 25
E-post: karin.nilsson@katrineholm.se

Gunnel Wik

Östra skola, Bie skola 
Telefon: -
Mobil: 070-570 87 67
E-post: gunnel.wik@katrineholm.se

Skicka ett tips om sidan till någon
Elevhälsan
Postadress: 641 80 Katrineholm
Telefon: 0150-569 05
Växel: 0150-570 00
Kontaktformulär Meddelandet skickas till: Elevhälsan
* = Obligatorisk uppgift
*