Kontakt förskolechefer

Asplundens förskola (Sköldinge)

Emma Rask

Telefon: 0150-48 88 60
E-post: Emma.Rask2@katrineholm.se

Backa förskola

Emma Rask

Telefon: 0150-48 88 60
E-post: Emma.Rask2@katrineholm.se

Bie förskola

Catharina Meyer Berg

Telefon: 0150-573 78
E-post: Catharina.MeyerBerg@katrineholm.se

Björkviks förskola

Karin Pettersson

Telefon: 0150–572 65
E-post: karin.pettersson2@katrineholm.se

Borgens förskola

Helena Lindkvist

Telefon: 0150-574 07
E-post: Helena.Lindkvist@katrineholm.se

Fågelbo förskola (Forssjö)

Sofie Tornell 

Telefon: 0150-572 96
E-post: sofie.tornell@katrineholm.se

Gersnäs förskola

Birgitta Larsson

Telefon: 0150-48 82 85
E-post: birgitta.larsson2@katrineholm.se

Guldregnets förskola

Birgitta Larsson

Telefon: 0150-48 82 85
E-post: birgitta.larsson2@katrineholm.se

Häringe förskola (Valla)

Emma Rask

Telefon: 0150-48 88 60
E-post: Emma.Rask2@katrineholm.se

Karossens förskola

Helena Lindkvist

Telefon: 0150-574 07
E-post: Helena.Lindkvist@katrineholm.se

Lasstorps förskola

Birgitta Larsson

Telefon: 0150-48 82 85
E-post: birgitta.larsson2@katrineholm.se

Mysaks förskola

Charlotte "Lotta" Borghede

Telefon: 0150-572 68
E-post: Charlotte.Borghede2@katrineholm.se

Norrgårdens förskola

Catharina Meyer Berg

Telefon: 0150-573 78
E-post: Catharina.MeyerBerg@katrineholm.se

Näverstugans förskola

Sofie Tornell 

Telefon: 0150-572 96
E-post: sofie.tornell@katrineholm.se

Påfågelns förskola

Charlotte "Lotta" Borghede

Telefon: 0150-572 68
E-post: Charlotte.Borghede2@katrineholm.se

Regndroppens förskola

Sofie Tornell 

Telefon: 0150-572 96
E-post: sofie.tornell@katrineholm.se

Rävens förskola (Julita)

Catharina Meyer Berg

Telefon: 0150-573 78
E-post: Catharina.MeyerBerg@katrineholm.se

Saltkråkans förskola

Charlotte "Lotta" Borghede

Telefon: 0150-572 68
E-post: Charlotte.Borghede2@katrineholm.se

Stavstugans förskola

Lena Brohede

Telefon: 0150-573 59
E-post: Lena.Brohede@katrineholm.se

Sörgårdens förskola

Lena Brohede

Telefon: 0150-573 59
E-post: Lena.Brohede@katrineholm.se

Tjäderns förskola

Karin Pettersson

Telefon: 0150-572 65
E-post: karin.pettersson2@katrineholm.se

Trädgårdens förskola

Helena Lindkvist

Telefon: 0150-574 07
E-post: Helena.Lindkvist@katrineholm.se

Ängstugans förskola (Strångsjö)

Lena Brohede

Telefon: 0150-573 59
E-post: Lena.Brohede@katrineholm.se

Örnens förskola

Charlotte "Lotta" Borghede

Telefon: 0150-572 68
E-post: Charlotte.Borghede2@katrineholm.se

Skicka ett tips om sidan till någon
Bildningsförvaltningen
Postadress: 641 80 Katrineholm
Telefon: 0150-572 70
Växel: 0150-570 00
Kontaktformulär Meddelandet skickas till: Bildningsförvaltningen
* = Obligatorisk uppgift
*